Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Досвід роботи

Date: 5 червня 2023 о 09:43, Refreshed 5 червня 2023 о 15:22

«Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості засобами національно-патріотичного виховання».

(З досвіду роботи  національно- патріотичного виховання)

   Сучасна освіта вимагає переосмислення підходів до навчання, виховання підростаючого покоління, оновлення змісту, форм і методів, що сприяли б  успішному формуванню та  розвитку творчої,  інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, спроможної повноцінно реалізуватись в житті, вихованню громадянина, патріота своєї країни.

        Виходячи із вимог, потреб життя та цілей, які поставленні перед сучасною освітою  Нерушайський  ліцей  в системі виховної роботи працює над проблемою: "Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах Нової Української Школи".

     Тема досвіду: «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості засобами національно-патріотичного виховання».

     Провідна ідея досвіду полягає у вихованні громадянина-патріота України  з демократичним світоглядом, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, успадкування духовних і культурних надбань українського народу, на принципах гуманізму та демократії, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності на основі духовно-моральних цінностей українського народу, національної самобутності.

        Мета досвіду: виховання молодого покоління, яке прагне працювати, розбудовувати суверенну, демократичну, правову і соціальну державу, брати участь в процесах державотворення,  набуття учнями ліцею соціального досвіду, успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в учнів особистих ознак громадян української держави, духовності, фізичної досконалості, моральності, художньої-естетичної, трудової та екологічної культури.

      Актуальність  досвіду та обраної теми полягає в тому, що основою розвитку кожної держави є   виховання підростаючого покоління, її національна ідея, яка відіграє роль об’єднуючого  фактора у формуванні цілісної, всебічно-розвиненої особистості, громадянина своєї держави.

      Сьогодні, коли Україна більше року мужньо відстоює свободу та територіальну цілісність, національно-патріотичне виховання є пріоритетним у виховній системі кожного освітнього закладу. Це складова  освітнього процесу, це основа для формування свідомості молодого покоління, яка відповідає вимогам, викликам сучасності. Робота школи повинна полягає не тільки в оволодінні молодим поколінням належних знань, але й у вихованні успішного, громадянина, патріота;  духовно-багатої, конкурентно-спроможної особистості, готової протистояти викликам  життя, формування нового українця, який діятиме на основі національних та європейських цінностей. Національно-патріотичне виховання сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.

             Наукове обґрунтування й інноваційність. В основі патріотизму як сучасного напряму виховання молоді  є  формування національної свідомості та самосвідомості, виховання любові до рідної землі, до свого народу, готовності до праці в ім'я своєї країни, вивчення та збереження національних цінностей (мови, історії, території, культури), відчуття своєї причетності до розбудови національної державності, формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину.

            Українці постійно відстоювали своє право на існування, на свою свободу,  право говорити та думати мовою предків. Тому сьогодні в сучасному українському суспільстві виховання в молодого покоління почуття патріотизму, національної свідомості набуває  особливого значення. Як і кожний народ,  українці, створили свою національну систему виховання, яка є основою( історія, мова, культура, побут, звичаї, традиції, релігія), на якій формується національна самосвідомість, патріотичні й громадянські почуття особистості. Звідки передається національна ідея, ментальність,  духовне багатство, морально- правові норми, які стають підґрунтям для виховання громадянина-патріота.

        Особливо це стало важливим сьогодні, коли останні півроку ми живемо в абсолютно новій реальності. Слова « війна», « повітряна тривога», «небезпека» лунають кожен день. Але ми не зламалися, не впали духом, ми змогли заявити на весь світ, що ми  є незламним народом, і в нас є своя історія, пам'ять, мова, культура.  І внесок кожного українця: там на передовій, в тилу кожен день наближає ПЕРЕМОГУ. Для нас, освітян, першочерговим завданням є виховання майбутнього патріота України на прикладах минулих поколінь і сучасних героїчних сторінках сьогодення, впровадження  нових підходів, інноваційних методів і форм роботи з учнями, враховуючи особливості та специфіку регіону в якому ми живемо. Сучасній школі потрібний учитель, який буде оновлювати, удосконалювати зміст своєї роботи, який готовий до змін та постійного саморозвитку.

                 Регіональна специфіка і практичність. Одещина – це край на півдні України, в якому проживають люди різних національностей. Різні культури, традиції, віросповідання – все це є невід’ємною складовою нашого краю. Гостинність, терпимість, толерантність, відкритість, духовність –це якості, які є основою мирного співіснування та поваги традицій, мови, культури різних народів. Тому національно-патріотичне виховання базується на гармонійному поєднанні культури, традицій українців з національним надбанням інших народів.

    Творча новизна та реалізація через ефективні форми, методи активності. Національно - патріотичне виховання охоплює усіх учасників освітнього процесу,  пронизує всі сторони  шкільного життя та  здійснюється на всіх етапах навчання, виховання, в урочний та позаурочний час,  де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість та включає в себе такі складові як  громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне, екологічне виховання. Впроваджується в практику  за допомогою різноманітних методів та форм роботи, вибір яких залежить від змісту та завдань виховної роботи, вікових особливостей вихованців з урахуванням основних напрямів діяльності учнів.

      Педагогічний колектив ліцею працює над створенням осередку, яке б виховувало учнівську молодь, здатну успішно жити в оновленому суспільстві, забезпечило виховання національної свідомості учнів різних вікових груп. Ми прагнемо, щоб у закладі панував національний дух, виховувалось нове покоління українських громадян. Працюємо над тим, щоб кожен учень відчував себе причетним до долі України (через свою причетність до повсякденного життя країни, своєї родини, кола друзів, ліцею, села і його громади), відзначався національною гідністю. Тому основною  складовою патріотичного виховання у нашому ліцеї  є любов до:    народу, історії, рідного краю, родини,  природи, мови, культури.

        Важливе місце у виховній роботі з молодшими  школярами посідає тема Вітчизни. Вчителі  розширюють та поглиблюють знання учнів про символи та громадянство  України, про звичаї та традиції  нашої держави. Молодшим школярам  надаються початкові знання про історію державотворення та про сучасні історичні події. В молодших класах учні усвідомлюють такі поняття, як «Батьківщина», «подвиг», «патріот», учаться шанувати землю батьків, вивчають свій родовід.

   У старших класах  патріотичне виховання  спрямовується на пізнавально -інтелектуальну діяльність учнів. І здійснюється воно під час вивчення навчальних предметів, зокрема  «Правознавство», «Українська мова та література», «Захист Вітчизни» та під час позакласних виховних заходів .

         Осередками  збереження народної культури, історичної пам’яті в ліцеї є українська світлиця, історико - краєзнавча кімната, тематичні зали українознавства, історії, куточки слави у класних кімнатах. Вони  є діючими центрами національно-патріотичного виховання учнів. Тут зібрано багато матеріалів, які використовуються під час проведення виховних заходів, відзначення знаменних і пам’ятних дат.

       Основними методами і формами роботи, що сьогодні активно використовуються вчителями є: Уроки мужності «Україна- земля  героїчного народу», « Благословенна та держава, що має відданих синів», миру « Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх», години патріотизму « Наш дух не зламати, свободу не вбити», « Небесна Сотня - в пам’яті назавжди», « За мир в Україні, за гідність кожної людини», День героїв, Дні єднання « Діти єднають Україну», « Українська мова - мова єднання», пам’яті, зустрічі з ветеранами війни « Незламні азовці», соцопитування: «Щастя-це…»,  « Що таке толерантність? Чи живе вона у нашому ліцеї?, анкетування: «Що таке патріотичне виховання?» козацькі забави « Як козаки кашу варили?», змагання,  творчі завдання, пошукова  робота « Забуті могили»,  волонтерський  рух.

         У своїй роботі вчителі ліцею надають  перевагу активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття дітьми та учнівською молоддю соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки.  Це проведення  квестів « Найкращі друзів козаків», « Здорові діти - здорова нація», фестивалі народної творчості, фотосесій «Україна – це краса», «Знайомтесь - це моя сім’я», патріотичних ігор «Джура», вишколу,   майстер класів: « Лялька мотанка»,  « Квітка миру»,  « На наших писанках малюнки:  квіти, сонце, візерунки», "Маки – квіти примирення та пам’яті», «Вишиванка власними руками»,  флешмобів «Вишиванка нас єднає», відеопривітаньчеленджів #Зранку_одягни_вишиванку#,   #Одягни_вишиванку_на_роботу»,   « Вишиванка - стиль мого життя», акцій  «Запали свічку»,  «Побажай добра», «Дружні долоньки єдності»,  «Привітай солдата ЗСУ із різдвяними святами», «Пасха на передову»   та проведення тренінгів з учнями « Україна починається з тебе», батьками « Виховуємо громадянина», класними керівниками «Основні тенденції та зміст патріотичного виховання особистості», із заступниками директорів з виховної роботи ОТГ« Тренінг - нетрадиційна форма організації навчання  та виховання у закладі загальної середньої освіти», педагогічний коучинг « Педагогіка партнерства», «Національно- патріотичне виховання як засіб  становлення сучасного українця адаптованого до нових умов життя», що  дозволяє сформувати практичні навички та вміння продуктивних міжособистісних відносин, виявити певні проблеми, налагодити взаємозв’язок із колегами, дітьми, батьками. Кожна наша зустріч - це співпраця, довіра, обмін досвідом та думками. Ми не тільки розв’язуємо поставлені задачі, виховуємо, але й відпочиваємо.

     Результативність й перспективність впровадження

Результатом нашої роботи є участь та перемога наших вихованців в районних, обласних, Всеукраїнських конкурсах:

ІІ етап Всеукраїнського учнівського конкурсу:

-  олімпіада з математики- Токар Марія, учениця 10 класу, ІІІ місце ( вчитель Кобзар Т.С.);

- олімпіада з хімії – Токар Марія, учениця 10 класу, ІІ місце,( вчитель – Переу С.С.);

- олімпіада з географії Гаврушенко Богдан, учень 11 класу, ІІ місце ( вчитель-Палій В.В.);

-  олімпіада з англійської мови Бондаренко Олена, учениця 10 класу, ІІІ місце ( вчитель –Тарасенко С.В.).

- олімпіада з української мови та літератури  Азарова Тетяна, учениця 9 класу  ІІ місце (вч. Кісе Н.П.)

-олімпіада з фізики Азарова Тетяна, учениця 9 класу, І місце (вч. Бабенко А.П.)

ІІ етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

 – Азарова Тетяна, учениця 9 класу, ІІІ місце ( вчитель –Кісе Н.П.),

- Куца Анастасія, учениця 5 класу, ІІ місце ( вчитель –Бондаренко С.В.).

- Стасій Кіріл, учень 4 класу, ІІІ місце (вч.- Степаненко Р.В.)

 ІІ етап Міжнародного мовно- літературного конкурсу учнівської молоді:

-  Кошельник Марія, учениця 7 класу, ІІ місце ( вчителі –Кісе Н.П).

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації

« Література»:

  • Сташенко Карина, учениця 10 класу, І місце(вч. Тарасенко Св.В.)
  • Токар Марія, учениця 10 класу, І місце (вч. Бондаренко С.В.)

І етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник»,  номінація «Рослини навколо нас» «Вирощування редиски в домашніх умовах» Бондаренко Олексій, ІІ місце (вчитель –Нагорняк А.Ф.).

І етап виставки досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі»:

-  номінація : «Практичні навички роботи з природнім матеріалом, володіння народними ремеслами»:

 -Токар Владислав, учень 4 класу - І місце   (вчитель – Бондаренко С.В.);

- Куца Анастасія, учениця 5 класу - І місце   (вчитель – Бондаренко С.В.)

- Токар Марія, учениця 10 класу - І місце (вч.- Нагорняк А.Ф.) ;

- Бондаренко Олена, учениця 10 класу - І місце (вч.- Бондаренко Н.В.)

- Бондаренко Елла, учениця 11 класу - І місце (вч.- Нагорняк А.Ф.)

- Буртова Світлана, учениця 6 класу - ІІ місце (вч.- Бондаренко І.М.)

- Бондаренко Роксолана, учениця 8 класу- ІІ місце (вч.- Бондаренко І.М.)

- Тодоров Микола, учениця 5 класу – ІІ місце (вч. –Бондаренко С.В.)

- Буртовой Владислав, учень 3 класу – ІІІ місце ( Тарасенко Св.В.)

- Токар Владислав, учень 4 класу- ІІІ місце  (Нагорняк А.Ф.)

І етап Природоохоронної  акції  «Ялинка», в рамках Всеукраїнських конкурсів: «Новорічна композиція», «Український сувенір»

Номінація «Новорічна композиція»:

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,  І місце ( кер. Нагорняк А. Ф.);

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,  І місце ( кер. Бондаренко І.М.);

- Теслюк Дар’я, учениця 9 класу ,І місце (кер. Кобзар Т.С.)

- Харитоненко Ангеліна, учениця 11 класу, ІІ місце (кер. Тарасенко Св. В.)

- Іщенко Василь, учень 11 класу, І місце (кер. Тарасенко Св. В.)

- Сташенко Карина, учениця 10 класу, І місце (кер. Тарасенко Св. В.)

- Галущак Наталя, учениця 11 класу, ІІ місце (кер. Глодян А.О.)

- Куца Анастасія, учениця 5 класу, ІІ місце (кер. Глодян А.О.)

- Токар Марія, учениця 10 класу, ІІІ місце (кер. Нагорняк А.Ф..)

- Глодян Уляна, учениця 1 класу, ІІ місце (кер. Глодян А.О.)

- Азарова Тетяна, учениця 9 класу ІІІ місце (кер. Глодян А.О.)

- Буртовой Владислав, учень 3 класу, ІІІ місце  (кер. Шарова О.О.)

- Токар Марія, учениця 10 класу, ІІІ  (кер. Глодян А.О.)

Номінація «Український Сувенір »:

- Сташенко Карина, учениця 10 класу, І місце (кер. Тарасенко Св. В.)

- Токар Марія, учениця 10 класу, І місце (кер. Тарасенко С.В.)

- Кірка Іванна, учениця 7 класу, І місце( кер. Кісе Н.П.)

 - Бондаренко Олена, учениця 10 класу, І місце ( кер.  Бондаренко Н.В.)

- Бондаренко Роксолана, учениця 8 класу, ІІ місце ( кер. Бондаренко І.М.)

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,   ІІ місце   ( кер. Нагорняк А. Ф.);

- Буртовой Владислав, учень 3 класу  ІІІ місце (кер. Шарова О.О.)

- Кобзар Костянтин, учень 7 класу ,ІІІ місце (кер.Тарасенко Св.В.)

- Пономаренко Ілона, учениця 6 класу  ІІІ місце (кер. Шалар М.Г.)

ІІ етап Природоохоронної  акції  «Ялинка», в рамках Всеукраїнського конкурсу: «Український сувенір»:

 Кірка Іванна, учениця 7 класу, І місце  ( кер. Кісе Н.П.)

ІІІ етап Природоохоронної  акції  «Ялинка», в рамках Всеукраїнського конкурсу: «Український сувенір»

- Кірка Іванна, учениця 7 класу, ІІІ місце ( кер. Кісе Н.П.)

 Всеукраїнський  фестиваль  « В об’єктиві натураліста» :

- Буртовой Владислав, учень 3 класу, І місце  (кер. Шарова О.О.)

-Бондаренко Олексій, учень 2 класу, І місце ( кер. Шалар М.Г.)

 І етап Всеукраїнського дитячо - юнацької творчості « Чисті роси»

Номінація « Декоративно-ужиткове мистецтво»

- Бондаренко Олена, учениця 10 класу, І місце ( кер.  Бондаренко Н.В.)

- Кірка Іванна, учениця 7 класу, І місце ( кер. Кісе Н.П.)

- Сташенко Карина, учениця 10 класу, І місце  (кер. Тарасенко Св. В.)

- Глодян Уляна, учениця 1 класу, ІІ місце  (кер. Глодян А.О.)

- Буртова Світлана, учениця 6 класу, ІІ місце (вч.- Бондаренко І.М.)

- Харитоненко Ангеліна, учениця 11 класу,  ІІ місце  (кер. Тарасенко Св. В.)

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,  ІІ місце   ( кер. Бондаренко І.М.);

- Бондаренко Роксолана, учениця 8 класу  ІІ місце ( кер. Бондаренко І.М.)

- Гаврушенко Денис, учень 4 класу ІІ місце ( кер. Глодян А.О.)

- Бондаренко Олексій, учень 2 класу, ІІ місце (кер. Шалар М.Г.)

Номінація « Образотворче мистецтво»

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,  І місце   ( кер. Нагорняк А. Ф.);

- Колесник Вячеслав, учень 3 класу ІІ місце (кер. Додон Р.В.)

Номінація « Фотомистецтво":

- Куций Матвій ,учень 3 класу, І місце (кер. Додон Р.В.)

- Буртовой Владислав, учень 3 класу,  І місце (кер. Шарова О.О.)

- Глодян Уляна, учениця 1 класу, ІІІ місце  (кер. Глодян А.О.)

Номінація « Література і журналістика»

- Повод Валентина, учениця 3 класу, ІІ місце (кер. Додон Р.В.)

- Поздній Станіслав, учень 2 класу, ІІІ місце ( кер. Шалар М.Г.)

- Меюс Кіріл, учень 2 класу, ІІІ місце( кер. Шалар М.Г.)

- Бондаренко Олександр, учень 5 класу ,ІІІ місце ( Бондаренко С.В.)

ІІ етап Всеукраїнського дитячо - юнацької творчості « Чисті роси» 

Номінація « Декоративно-ужиткове мистецтво»:

- Бондаренко Олена, учениця 10 класу, І місце  ( кер.  Бондаренко Н.В.)

- Кірка Іванна, учениця 7 класу ,І місце  ( кер. Кісе Н.П.)

- Сташенко Карина, учениця 10 класу, ІІ  (кер. Тарасенко Св. В.)

Номінація « Образотворче мистецтво»:

- Бондаренко Елла,  учениця 11 класу,  І місце  ( кер. Нагорняк А. Ф.);

 І та ІІ етапи  Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс «Космічні фантазії»):

Номінація "Образотворче мистецтво":

- Бондаренко Елла, учениця  11 класу, І місце  (керівник -Нагорняк Алла Федорівна).

Номінація "Декоративно- прикладне мистецтво":

- Азарова Тетяна, учениця 9 класу, І місце (керівник Бабенко А.П.);

- Кірка Іванна, учениця 7 класу, І місце ( кер. Кісе Н.П.)

- Бондаренко Роксолана, учениця 8 класу,  ІІІ місце  в І етапі( кер. Бондаренко І.М.)

- Бондаренко Роксолана, учениця 8 класу , ІІ місце в І етапі  ( кер. Тарасеко Св.В.)

- Кобзар Костянтин, учень 7 класу ІІІ місце в І етапі (кер.Тарасенко Св.В.)

І та ІІ етап( районний та обласний)  Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс «Мирний космос»):

- Азарова Тетяна- І місце  (керівник Бабенко А.П.);

 ІІІ етап Всеукраїнської природоохоронно-пропагандистської акції- конкурсі «Птах року 2022»

- Бондаренко Елла- І місце  (керівник, Нагорняк Алла Федорівна).

- Азарова Тетяна- І місце  (керівник Кісе Н.П..);

ІІІ етап Міжнародного екологічного конкурсу «Душа села»

Номінація «  Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів»

- Токар Владислав, учень 4 класу, ІІІ місце ( керівник, Нагорняк Алла Федорівна).

Рій « Буджацькі соколи» в І етапі Всеукраїнської    дитячо - юнацької гри « Сокіл» (« Джура») гра- вікторина «Відун» нагороджений диплом ІІ ступеня (середня вікова група»

Рій « Буджацькі соколи» в І етапі Всеукраїнської дитячо- юнацької гри « Сокіл» (« Джура») гра- вікторина «Ватра» нагороджений диплом ІІІ ступеня (середня вікова група»

  Результатом патріотичного виховання  також є виховання  людини, громадянина, який:

розуміє і поділяє сутність національної ідеї;

- є носієм національної культури;

- своєю професійною діяльністю сприяє економічному, науковому, культурному зростанню Батьківщини;

- любить і відстоює рідну мову, користується нею;

любить, захищає і відстоює рідну країну / державу / територію;

любить, захищає і відстоює свої звичаї, традиції;

любить, захищає і підтримує співгромадян з патріотичним способом мислення;

постійно відчуває гордість за вищенаведене і приналежність до цих категорій.

    Розуміння вихованцями ліцею того, що  любов до Батьківщини – це прояв патріотизму, а захист Вітчизни – це священний обов'язок кожного патріота.

    Перспективою роботи ліцею з реалізації національно- патріотичного  виховання є впровадженням проєктів:

1.«Громадянське, національно- патріотичне  виховання у закладі освіти»

2.«От екології природи до екології душі»

3.«Здорова дитина- здорова нація»

4.«Безбар`єрна школа»

5.«Заклад освіти – толерантне середовище. СТОП БУЛІНГ»

6.« Заклад освіти- сучасний освітній, інформаційний простір, територія безпеки  та здоров’я»

Отже, система національно-патріотичного виховання, створена в нашому ліцеї,  сприятиме вихованню у молоді почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції, надає всій проведеній роботі системності, послідовності й цілеспрямованості, забезпечує спадкоємність в організації та розвитку національно-патріотичної діяльності школярів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.